• BIST 105.964
  • Altın 162,960
  • Dolar 3,9325
  • Euro 4,6364
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C

4G destekli ZyXEL WAH 7706 ile seyahatlerinizde çevrimiçi kalın

4G destekli ZyXEL WAH 7706 ile seyahatlerinizde çevrimiçi kalın
En yüksek teknolojileri bünyesinde barındıran inovatif modemler üreten ZyXEL, seyahat eden ve sürekli hareket halinde olan kişilerin gittikleri her yerde çevrimiçi kalmasını sağlayacak yeni, hafif ve taşınabilir 4G/LTE router'ı WAH7706’yı tanıttı.

 

 

 

 

06.04.2016

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan ZyXEL, sık seyahat edenlerin iletişim kesintilerinin önüne geçip sürekli çevrimiçi kalmalarını sağlayacak 4G/LTE destekli ürünü WAH7706’yı tanıttı.

 

Ürün, kablosuz da yüksek hızlı IEEE 802.11ac teknolojisiyle hem, 2.4GHz hem de 5GHz frekans bandında eş zamanlı yayın yaparken, mobilde ise 2G, 3G ve 4G (LTE CAT 6) destekleriyle hâlihazırda en iyi mobil iletişim seçeneğini sunuyor. Seyahat eden ve sürekli hareket halinde olan kullanıcılar, aynı anda 32 Wi-Fi cihazı destekleyerek mevcut bağlantıyı paylaşmaya imkân sunan WAH7706 ile yolculuğun keyfini çıkartacak.

 

Piliyle birlikte sadece 125 gram ağırlığında olan WAH7706, dünyanın farklı bölgelerinde 4G teknolojisine geçmiş ülkelerin tümünde olduğu gibi ülkemizde de kullanılabilecek. Çoklu kanal desteğiyle 3,7,8,20,28 ve 38 numaralı LTE kanallarına uyumlu olan ürün, daha geniş bir kapsama alanı da sunacak. Bu da kullanıcıların mobil operatörlerinin sunduğu 4G hizmetinin özelliğine göre seyahat halindeyken hız ve iletişim kesintisi yaşamaması anlamına gelecek.

 

En büyük sorun veri hızları

 

Seyahat halindeki kullanıcıların en büyük sorunu veri hızları. WAH7706 taşınabilir 4G/LTE router, indirme yönünde 40MHz bant genişliğinde 300Mbps ve yükleme yönünde 20MHz bant genişliğinde 50Mbps hız imkânı sunuyor. Ayrıca cihazın “tak-çalıştır” tasarımı, kullanıcıların hiçbir teknik ayar yapmadan hızlı ve kolay bir şekilde LTE üzerinden internete bağlanmalarını sağlıyor.

 

Verilerinizi kolay bir şekilde paylaşın

 

ZyXEL WAH7706 4G/LTE router'ın SD kart desteği sayesinde kablosuz olarak verilerinizi paylaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, SD kartınızı WAH7706 4G/LTE router'a takmanız ve kullanıcı arayüzü üzerinden bu özelliği etkinleştirmeniz. WAH7706, 32 GB'a kadar SD kart desteği sağlıyor.

 

Pil ömrü de seyahat edenlerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. ZyXEL WAH7706, güç tasarruf modu ile yüksek güç verimliliği sağlıyor. Cihazın güç tüketimi düşük olduğu için ürün ömrünü azaltan ısınma sorunlarının da önüne geçilmiş oluyor. Cihaz 10 saate kadar(*) çalışma süresi ve 300 saate kadar bekleme süresi sunan 2800mAh lityum polimer bir pile sahip. Cihaz üzerinde yer alan LED göstergeler ile bağlantınızın durumunu, sinyal kalitesini, pil ve kablosuz durumunu kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

LTE pazarını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni gelişen bir alan olduğunu belirten ZyXEL Türkiye Pazarlama ve Marka Müdürü Özden Aliyagiç Uyar “Ülkemizde 1 Nisan itibariyle geçilen 4.5G altyapısı; mevcut altyapıların hızla yenilenmesiyle gün geçtikçe daha da hızlı bir hal alıyor. LTE teknolojileri sık seyahat eden gezginler için de internete daha yüksek hızla ve mobil olarak bağlanma anlamında önemli fırsatlar içeriyor. Biz; özellikle sık seyahat edenler ve mobil ihtiyacı olanlar için WAH 7706 4G/LTE router ile uzun pil ömrü, yüksek performans, kolay kullanım ve kesintisiz iletişim gibi ana ihtiyaçları tek bir üründe sunuyoruz” dedi.

 

* Pil çalışma süresi çalışma koşullarına, bağlı istemciler ve diğer faktörlerin sayısına göre değişir. Maksimum pil kapasitesi zaman içinde ve kullanıldıkça azalır.

 

 

ZyXEL Hakkında:

1989 yılında kurulan ZyXEL, dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısıdır. Kurulduğu günden bu yana pek çok yeniliğe imza atmış bulunan ZyXEL, 3.200’den fazla çalışanı ve 70 ülkedeki merkezleri aracılığıyla 150 ülkeye çözüm sunmaktadır. Merkezi Tayvan’da olan firmanın küresel çapta 32 bölge ofisi ve iki Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Dünyanın en büyük DSL, fiber internet ve Residential Gateway üreticisi olan ZyXEL; kurumsal, servis sağlayıcı ve ev ağ iletişim çözümlerinde 24 kategoride 400’ün üzerinde ürün sunmaktadır. ZyXEL ürünleri, ülkemizde 2,5 milyonun üzerinde DSL ve fiber internet kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. ZyXEL, geniş bant internette evden, telekom alt yapısına internet iletişim çözümleri sunmaktadır. Türkiye’de toplamda dört milyonuaşkın ZyXELürünü; gerek bireysel gerekse fabrika, hastane, otel, eğitim, üniversite gibi her türlü kamu, özel sektör, kurumsal ve telekom alt yapısında aktif olarak kullanılmaktadır. Küresel BT pazarının en önemli markaları arasında yer alan ZyXEL, ülkemizde 2007 yılı Haziran ayından bu yana ZyXELİletişim Teknolojileri A.Ş. ticari unvanıyla, altı milyon Dolar ödenmiş sermayesi ve 75 kişilik kadrosuyla tam teşekküllü yerel firma olarak faaliyetini sürdürmektedir. ZyXEL bünyesinde üst düzey servis merkezi olarak faaliyetlerini sürdüren ZyXELTürkiye, aynı zamanda Ortadoğu ve Afrika bölgesinin servis ve destek merkezi konumundadır. 

Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88