• BIST 106.450
  • Altın 163,334
  • Dolar 3,9342
  • Euro 4,6551
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 3 °C

AVRUPA’NIN KAPILARI AÇILIYOR

AVRUPA’NIN KAPILARI AÇILIYOR
AVRUPA’NIN KAPILARI AÇILIYOR

Avrupa’nın iki ünlü danışmanlık firması, Avrupa ülkelerine ve İngiltere’ye yatırım yapmak ve yeni girişimcimler de bulunmak isteyen Türk vatandaşlarını, süreçle ilgili bilgilendirmek için İstanbul’da seminerler ve özel toplantılar düzenliyor.

 

20 Şubat Cumartesi günü de İstanbul’da grup seminerleri yapacak olan danışmanlık şirketleri, 20-22 Şubat tarihleri arasında ayrıca özel ve birebir toplantılar gerçekleştirecekler. Seminer ve Toplantılara, bazı ülkelerin yatırım ajanslarından resmi yetkililer de katılacaklar.

 

Bu etkinliklerle özellikle; Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması (Ankara Anlaşması) vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz’de yatırım yaparak veya konut satın alarak Avrupa’da serbest dolaşım ile kalıcı oturum ve vatandaşlık programları, Golden Visa (Altın Vize) olanakları, Avrupa’da iş kuranlara devlet destekleri ve hızlı çifte vatandaşlık programları detaylı olarak anlatılacak.

 

İngiltere’de Girişimcilere Yönelik Ankara Anlaşması vizesi

Son dönemde uzmanlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’de kendi işlerini yapmaları ve 4 yıl içinde kalıcı oturum ve 5. yılda vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına olanak sağlayan Ankara Anlaşmasına başvurularda artışa dikkat çekiyorlar. Yaklaşık 20 bin ABD doları sermayesi olanların rahatlıkla yararlanabileceği Ankara Anlaşması (Avrupa Birliği İşbirliği Anlaşması) vizesi ile İngiltere’de kalıcı oturum almak mümkün.

 

Portekiz’de Konut Alanlara Kalıcı Oturum Ve Vatandaşlık Şansı

Yurtdışına açılmak ve Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkeden vatandaşlık edinerek, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yaşama, serbest dolaşım ve çalışma olanağı edinmek isteyenlere Portekiz hükümetinin Golden Visa (Altın Vize) programı bulunmaz bir fırsat sunuyor. Portekiz’de değeri 500 bin Euro olan konut satın alarak, tüm Schengen ülkelerinde sınırsız seyahat olanağı veren uzun süreli Schengen vizesi alınabiliyor ve 5 yıllık süreç sonunda Portekiz’de dolayısıyla Avrupa Birliği Schengen Bölgesinde kalıcı oturum ve 6. yılın sonunda Portekiz Vatandaşlığı edinilebiliyor. Üstelik bu olanaklardan konut satın alan ana başvurucunun yanısıra, eşi ve 21 yaşın altındaki çocukları da yararlanabiliyor.

 

Portekiz Vatandaşlığı, aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşlığı sağladığı için İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi diğer AB ülkelerinde tam serbet dolaşım, barınma, iş kurma, çalışma ve istenilen AB ülkesinde eğitim alma olanağı veriyor.

 

20-22 Şubat tarihlerindeki seminer programında, Portekiz hükümetinin Yatırım ve Ticaret Ajansından resmi bir yetkili konuşmacı olarak bulunacak ve seminere katılanlara Portekiz’in Altın Vize programı anlatılacak.

 

Türkiye’de Seminer Kaçınılmaz Oldu…

Avrupa ülkelerine yönelik planları olan Türk yatırımcı ve girişimciler ile yurtdışı göçmenlik programlarıyla ilgilenen binlerce Türk vatandaşı süreçle alakalı doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşıyor. Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması’ndan Garth Coates ve ekibi; İngiltere'nin tanınmış Uluslararası Yatırım ve Sermaye Yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital'dan Craig Wheeler; İngiliz ve Portekiz yatırım ve ticaret ajanslarından yetkililer ile birlikte doğru bilgiyi almak isteyenlere yönelik özel toplantılar ve grup seminerleri yapmak için Türkiye’ye gelme kararı aldılar. İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak ya da işyeri açarak kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenlere yönelik düzenlenecek özel toplantılar ve grup seminerleri hakkında Garth Coates Hukuk Bürosunun Kurucusu Garth Coates “ Türkiye’den bu konuda çok talep aldık. Her gün onlarca kişi bizlere sorular iletiyordu. Biz de yatırımcılara, girişimcilere ışık tutmak, Türkiye’de bu işi yürütecek kurumlara rehberlik etmek adına böylesi bir semineri düzenleme kararı verdik” dedi

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88