• BIST 105.964
  • Altın 163,597
  • Dolar 3,9427
  • Euro 4,6503
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C

Bimeks, 2015’in son ayında, cirosunun % 21’ini online satış kanalından sağladı

Bimeks, 2015’in son ayında, cirosunun % 21’ini online satış kanalından sağladı
Teknoloji Perakende şirketi Bimeks, 2015’in son ayında, cirosunun % 21’ini online satış kanalından sağladı

Teknoloji Perakende şirketi Bimeks, 2015’in son ayında, cirosunun % 21’ini online satış kanalından sağladı. Aralık ayında bimeks.com.tr üzerinden elde edilen ciro 33 milyon TL olarak olurken, ay boyunca 37.300 adet alışveriş gerçekleşti, sepet büyüklüğü ise 885 TL oldu.

 

3 saate kadar hızlı teslimat hizmeti “bidakka”dan yararlanan müşteri sayısı 3.650 kişi olurken, 1.400 kişi de istenilen saatte teslimat hizmeti “bidakka zamanlı”dan yararlandı.

 

Bimeks’in yeni pazarlama iletişimi ile öne çıkardığı hizmet paketleri “birahat, biterfi, bikazançlı , bi+3yıl” da web’den alışveriş yapan müşterilerin yoğun olarak tercih ettiği ürünler oldu. Her 4 müşteriden biri, Bimeks’in hizmet paketlerini satın aldı.

 

Web’den en çok satın alınan ürün akıllı telefon ve mouse oldu.

Tüketiciler bimeks.com.tr’de en çok akıllı telefonlara ilgi gösterirken, mouse, elektrikli süpürge,ütü gibi ev aletleri de yüksek satış adetlerine ulaştı.

 

Perakende’nin geleceği mağaza-Web entegrasyonu’nda

 

Web’den yapılan satış rakamlarındaki artışın, Bimeks’in iş modelinin ürettiği bir sonuç olduğunu söyleyen Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray “Perakende dünyası omcihannel’da henüz emekleme evresinde ama mağazalarımızı web’e açan bu iş modelini 3 yıl önce uygulamaya başladık. Bütün mağazalarımız ve bütün ürünlerimiz web satışına açık. Dileyen müşteri mağazadayken de web üzerinden alışverişini tamamlayabiliyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

Akgiray bu iş modeliyle müşteriye sadece o anda bulunduğu mağazadaki ürün seçeneklerini değil, diğer mağazalardaki ve depolardaki bütün ürünleri sunabildiklerini belirterek, müşterinin çok daha geniş bir ürün çeşitliliğiyle buluşmasını sağladıklarını söyledi.

 

Zor bir yılı güçlü büyüme ile kapattık

“Sektör açısından zor geçen bir yılı güçlü bir büyüme ve umut verici sonuçlarla kapatabiliyor olmamızın arka planında bu iş modelimizin getirdiği etkinlik ve verimlilik var” diyen Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı, tüketici elektroniği pazarında organize perakendeye yönelişin gelecek yıllarda da devam edeceğini gözlemlediklerini vurguladı.

 

Yeni web sitesi yolda

Bimeks’in web sitesinin yepyeni bir tasarım ve kodlama yaklaşımıyla yeniden yapılmakta olduğunu belirten Murat Akgiray, “bir ay içinde müşterilerimizi, bambaşka bir alışveriş deneyimi yaşayacakları yeni bimeks.com.tr ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88