• BIST 104.001
  • Altın 145,505
  • Dolar 3,5061
  • Euro 4,1839
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 30 °C

Cargill, İzmir’de teknoloji uygulama merkezi kurdu

Cargill, İzmir’de teknoloji uygulama merkezi kurdu
Cargill, Türkiye ve Afrika’daki süt ve süt ürünleri üreticileri ile kanatlı hayvan yetiştiricilerine işlerini büyütme olanağı sağlayacak yem teknolojileri sunabilmek için Yakapınar’da teknoloji uygulama merkezi kurdu

İSTANBUL (AA) – Küresel çapta gıda, tarım, finans, endüstriyel ürün ve hizmetler alanında faaliyet gösteren Cargill, İzmir’de yeni bir teknoloji uygulama merkezi kurduğunu duyurdu.
Cargill’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Afrika’daki süt ve süt ürünleri üreticileri ile kanatlı hayvan yetiştiricilerine işlerini büyütme olanağı sağlayacak yem teknolojileri sunabilmek için İzmir, Yakapınar’da yeni bir teknoloji uygulama merkezi kuruldu.
Yeni merkezin, 2015 yılında Türkiye’nin önde gelen premiks ve yem katkı maddeleri şirketi Ekol Gıda’nın çoğunluk hissesini satın alan Cargill’in bölgedeki varlığını daha da güçlendireceği belirtildi.
Cargill'in Hayvan Beslenmesi Birimi Global Stratejik Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Scott Ainslie, Ar-Ge ve uygulama ekiplerinin, küresel Cargill teknolojilerini sıcaklık stresi gibi yerel koşullarda test edip değerlendirmesine olanak tanıyacaklarını ifade etti.Ainslie, uygulama merkezinin müşterilerinin lokasyonlarındaki özel ihtiyaçlarına uygun yeni ürün ve hizmetleri Provimi markası altında piyasaya daha hızlı sunabilmelerini sağlayacağını bildirdi.
Merkez, halen faaliyet gösteren Egesay Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile iş birliği yapılarak geliştirildi. 2 milyon dolar yatırımla gerçekleştirilen proje, ilk aşamada geviş getiren hayvanlarla ilgili çözümler üzerine odaklanacak. 2017 yılı sonuna kadar ise bir kanatlı havyan merkezinin inşa edilmesi ve faaliyete geçmesi planlandığı açıklandı.
Cargill Hayvan Beslenmesi Birimi Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölge Direktörü Guillaume Smeets ise konuya ilişkin olarak, “Egesay Türkiye pazarının büyük bir kısmını temsil eden tipik bir aile çiftliği, bu nedenle uygulamaya dönük saha denemelerinin yapılması için ideal bir işletme. Çiftlikteki 150 baş süt ineğine erişimimiz, yerel olarak üretilen farklı ham maddelerin farklı üretim aşamalarında havyan yemlerine ne şekilde eklenmesi gerektiğini ve sıcaklık stresinin etkilerini değerlendirebilmemizi sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88