• BIST 106.991
  • Altın 151,481
  • Dolar 3,6762
  • Euro 4,3196
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 8 °C

CarrefourSA’da bayrak devri

CarrefourSA’da bayrak devri
CarrefourSA’da Genel Müdür Mehmet Nane görevini perakende sektörünün önde gelen isimlerinden Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Ergin, daha evvel Avon Türkiye ve Metro Cash and Carry Türkiye’nin yönetiminde yer almıştı

CarrefourSA’da Genel Müdür Mehmet Nane görevini perakende sektörünün önde gelen isimlerinden Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Ergin, daha evvel Avon Türkiye ve Metro Cash and Carry Türkiye’nin yönetiminde yer almıştı.

CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, Mehmet Nane ile 2013 büyüme hedefinin planlanandan erken yakalandığına işaret etti.

Nane’yi başarılarından ötürü tebrik eden Dinçer, şunları dile getirdi:

“Sabancı Holding’de 18 senesini dolduran ve son 12 senedir beraber görev aldığım değerli arkadaşım, kariyerinde yeni bir yolculuk için benden onay talep etti. Bu bir bayrak yarışıdır. Şu an Nane, CarrefourSA bayrağını sektörün kendisi gibi saygın isimlerinden Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Nane’ye bundan sonra alacağı görevlerde başarılar diliyorum. Hakan Ergin’in CarrefourSA bayrağını daha da yukarılara taşıyacağını umuyorum.”

Mehmet Nane ise CarrefourSA elemanlarına hitaben şunları ifade etti:

“8 Şubat itibari ile CarrefourSA Genel Müdürlük görevimden ayrılıyor ve bayrağı yeni yönetime devrediyorum. Görev yaptığım 2,5 senede sevgi ve saygıya dayalı bağın yeni yönetim döneminde de devam edeceğini ümit ediyorum. “

ZİYA HAKAN ERGİN’İN BİYOGRAFİSİ

1961’de Adana’da dünyaya gelen Ziya Hakan Ergin, orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Ergin, ilk olarak Profilo Holding’e (Bosch) dâhil oldu. Ardından Eczacıbaşı Holding, Hızlı Tüketim Ürünleri birimine geçerek 9 sene bu görevi yürüttü ve 1994-1995 döneminde Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Dağıtım Şirketi’nde Genel Müdür olarak çalıştı. Avon Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ergin, 1995’te Metro Cash and Carry’e katıldı. Ayrı ülkelerde 1 senelik eğitim ve oryantasyonu takiben, Metro Cash and Carry Türkiye’de Genel Müdür görevine getirildi. 2011’e dek bu makamda kalan Ergin, 27 Temmuz 2012 tarihinden beri CarrefourSA Yönetim Kurulu’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi.

 

CİHAN

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88