• BIST 106.991
  • Altın 151,481
  • Dolar 3,6762
  • Euro 4,3196
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 8 °C

Dassault Systèmes ile Shopping Innovation Lab ortaklık kurdu

Dassault Systèmes ile Shopping Innovation Lab ortaklık kurdu
Dassault Systemes Avrupa'nın ilk perakende yenilikçilik merkezi Shopping Innovation Lab ile ortaklık kurduğunu duyurdu

 

Perakendecilikte inovasyonu hızlandırmak için yenilikçilik merkezi: Shopping Innovation Lab

Dassault Systèmes perakendeciler ve marka üreticilerine yeni tüketici odaklı çözümler ve hizmetler oluşturmaları için benzersiz bir teknoloji platformu sağlamak amacıyla Avrupa'nın ilk perakende yenilikçilik merkezi Shopping Innovation Lab ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Shopping Innovation Lab, mağaza yenilikçilik hizmetlerinin bir parçası olarak Dassault Systèmes’in “Perfect Shelf” endüstriyel çözüm deneyimini içeriyor. Dassault Systèmes’in Fransa'daki sertifikalı satıcısı olan Kalista Solutions, bu ortaklık için 3D içerik, teknik uygulama ve kapsamlı ticari deneyim sağlayacak.

Resmi açılışı Ekim 2015'te Lille'de, perakende rekabetçilik grubu Pôle de Compétitivité des Industries du Commerce (PICOM) dahilinde gerçekleştirilen Shopping Innovation Lab, perakendeciler ve marka üreticilerine özel bir geliştirme, simülasyon, teknoloji testi, değerlendirme ve uzmanlık merkezi. Mağaza yenilikçiliği geliştirme ve test hizmetleri, perakendeciler ve marka üreticilerinin yeni görsel ticari projelere başlayabileceği ve bir mağaza ortamının sanal ikizinde gezinip etkileşim kurabileceği kapsayıcı bir sanal gerçeklik odası içeriyor. Bu sanal evrende, ürünlerinin görünüşünü ve etkinleştirme kampanyalarını değerlendirebiliyor, yeni mağaza konseptleri oluşturabiliyor ve tüketici deneyimini zenginleştirmek için günlük ticari verimliliği geliştirebiliyorlar.

Shopping Innovation Lab Başkanı Jean-Luc Soufflet şunları söyledi: “Günümüzün perakendecileri, tüketicileri tatmin etmek için giderek artan oranda yetkinlik ve yaratıcılık gerektiren rekabetçi bir pazarda yeni trendleri, markaları ve ürün çeşitliliğini benimsemeliler. Shopping Innovation Lab, perakendenin geleceğini belirlemek amacıyla keşif ve yenilikçilik için bir merkez sunmaktadır. Dassault Systèmes’in ‘Perfect Shelf’ çözüm deneyimi bu teklifin ayrılmaz bir parçasıdır.

3DEXPERIENCE platformunu temel alan “Perfect Shelf”, gelişmiş, bulut tabanlı 3D modelleme ve görselleştirme uygulamalarından faydalanarak raflar, aksesuarlar, ürünler, aydınlatma ve promosyon malzemelerini içeren mağaza koridorlarının gerçekçi görünümlerinin yanı sıra tüketicinin bakış açısından kapsayıcı bir alış veriş deneyimi sağlıyor.

Dassault Systèmes Yönetici Direktörü EuroWest Olivier Leteurtre şöyle konuştu: “Dassault Systèmes, müşteri deneyimi çağında teknolojiyi ticari karar alıcıların ellerine teslim etme tutkusunu paylaşan kurumlarla ortaklık yapma geleneğine sahiptir. Shopping Innovation Lab perakende sektörü için 3DEXPERIENCE platformumuzun kapsamına yeni bir boyut eklemiştir.

Dassault Systèmes’in ambalajlı tüketici ürünleri ve perakende sektörü için geliştirdiği endüstriyel çözüm deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için:

http://www.3ds.com/industries/consumer-packaged-go...

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88