• BIST 106.450
  • Altın 163,334
  • Dolar 3,9342
  • Euro 4,6551
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 3 °C

Gedik Yatırım Seferberlik İlan Etti

Gedik Yatırım Seferberlik İlan Etti
Gedik Yatırım Seferberlik İlan Etti

 

Çeyrek asırdır faaliyet gösteren Gedik Yatırımın 2016 yılında sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı “Paramı Ne Yapayım” eğitimleri devam ediyor. İlki İstanbul’da gerçekleştirilen seminer dizisinin ikincisi, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği ve Gündem Medya Grubu işbirliği ile hafta sonu Bursa’da gerçekleştirildi. Cumartesi Saat 13:00 - 17:00 arasında Swiss-Belhotel Çelik Palas’ta Aslı Şafakın moderatörlüğünde gerçekleşen eğitimde genel hatlarıyla; yatırımcıların risk getiri tercihi ve profil tespiti, ekonomi ve sermaye piyasası ilişkisi, sermaye piyasası araçları - dinamikleri (spot ve türev işlemler) ve yatırımcı hakları konularında paylaşımda bulunuldu.Tasarruf sahiplerini finans piyasaları hakkında bilgilendirmek üzere başlatılan eğitimlerin Anadolu’nun çeşitli illerinde devam etmesi planlanıyor.

“Sürdürülebilir bir trend yakalanmalı

Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık yaptığı kısa hoşgeldiniz konuşmasında, Gedik Yatırım olarak, finansal piyasalardaki ürünlerin bilinçli kullanımı için finansal okuryazarlığı geliştirecek bu tip eğitimleri her zaman desteklediklerini belirtti. Sunumuna ‘Finansal Piyasaların Asli Dinamikleri’nden söz ederek başlayan SPYD başkanı Arif Ünver, sermaye piyasaları ile aktif ilgilenen kişi sayısının 70 bin olduğuna dikkat çekti.

Temel Sermaye Piyasası Ürünleri ile devam eden Ünver, şirketin öz kaynaklar kaleminin çok iyi takip edilmesi gerektiğinin atını çizerek, Şirketin net dönem karını sermayeye bölerek hisse başı karını elde edersiniz. Sürdürülebilir bir trend şirketlere yatırım yapılmasında bakılacak ilk unsurlardan biridir” dedi Ünver, “Kitaplar reel hayatın gerisinden geliyor. Kitapları okuyun ama piyasa dinamiklerinden bağımsız yorum yapmayın. Teknik analiz doğru kullanıldığında işe yarayacaktır şeklinde konuştu. Analiz Yöntemlerinin önemi ile konuşmasını sonlandıran Ünver, sunumunu yapmak üzere sözü Can Pamir’e bıraktı.

“Yatırımcıya özel profil analizi yapılmalı

Profil tespitinin önemine dikkat çeken Can Pamir, her yatırımcıya ayrı profil analizi yapılması gerektiğini vurguladı. Uzun vadeli değer yönelimli yaklaşım ve kapsamlı araştırmaya dayanan karar süreçleri ile Gedik Yatırımın modern bir risk yönetimi sistemine sahip olduğuna dikkat çeken Pamir,“Ceket olmadı pantolon verelim uygulaması sermaye piyasaları ile örtüşen bir mantık değil” dedi.

Yatırımcıya uygun risk getiri tercihleri için yerindelik testinden söz eden Pamir, “Hepimiz arabamızla 180 km yapabiliyoruz ancak hiçbirimiz 180 km’ye çıkmıyoruz, risk getiri beklentileri önemli” diye konuştu. Yatırımcı - yatırım danışmanı ilişkisinin hassas ve çok değişken olduğunu, bu sebeple karşılıklı iyi bir iletişim çok önemli olduğunu dile getirdi. Gedik Yatırımın, büyüyen portföy yönetimi pazarında istikrarlı büyümesini sürdürerek, önümüzdeki dönemde hem yönettiği fon sayısını ve fon büyüklüğünü artırmayı, hem de fon performanslarındaki başarısını daha yukarılara taşımayı hedeflediğini belirtti.

25.yıla özel Ücretsiz Yatırım Danışmanlığı

Gedik Yatırım 25. Yılına özel olarak geliştirilen Ücretsiz Yatırım Danışmanlığı kampanyası hakkında da bilgi veren Pamir şöyle devam etti: Şubat ayında başladığımız kampanya kapsamında, Gedik Yatırım’da hesap açan tüm yatırımcılara Yatırım Danışmanlığı hizmetimizi tamamen ücretsiz sunuyoruz. Kampanya farklı risk tercihleri, farklı vadede getiri planları ve/veya hedefi olan tüm yatırımcıların sermaye piyasalarındaki yatırım işlemlerini kapsıyor. Bu hizmetimizde, mesai saatleri içinde, yatırımcılar online soru sorabiliyor ve bu sorular yatırım danışmanları tarafından anında cevaplanıyor. Ayrıca bu hizmeti alan yatırımcılar haftada bir kereden az olmamak üzere düzenlediğimiz ve piyasaların genel olarak değerlendirildiği webinarlara katılabiliyorlar ve sorularını konunun uzmanlarına canlı olarak sorabiliyorlar.

“Volatilite hem alım hem satım opsiyon maliyetini artırır

Yeni Nesil Finansal Ürünleri Türev Piyasaları hakkında bilgi veren SPYD Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kerik konuşmasına türev araçlarının tanımlamalarını yaparak başladı. “Volatilite artarsa hem alım hem satım opsiyonunun maliyeti artar” diye konuşan Kerik; opsiyon stratejileri için fiyat hareketlerinin, öngörüde bulunarak veya fiyat sıkışıklığına bakarak görülebileceğini dile getirdi.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88