• BIST 106.450
  • Altın 163,334
  • Dolar 3,9342
  • Euro 4,6551
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 3 °C

GY Holding, finans sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak olan Bankalar Caddesi girişimine yatırım yaptı

GY Holding, finans sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak olan Bankalar Caddesi girişimine yatırım yaptı
GY Holding, finans sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak olan Bankalar Caddesi girişimine yatırım yaptı

 

GY Holding, finans sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak olan Bankalar Caddesi girişimine yatırım yaptı

Finans sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak olan Bankalar Caddesi girişimi, etki alanını genişletiyor

Bankalar Caddesi

BS Finans Teknolojileri ve Danışmanlık A.Ş. iki tecrübeli bankacı Oğuz Korkmaz ve Zeynep Burcu Özgezer tarafından 2015 yılı Haziran ayında kuruldu. Şirket, Bankalar Caddesi markası altında, finans sektöründeki oyuncuların ihtiyaçlarından yola çıkarak, dijital mecralarda çalışan yazılım ve platformlar geliştirmektedir.

Şirket bu doğrultuda öncelikle Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile iş ortaklığı anlaşması imzalamış, böylece Findeks raporlarının (kredi notu, risk raporu, çek raporu ve teminat mektubu raporu) firmalara ve bireylere olan tanıtım ve satışına aracılık etme yetkisi almıştır.

www.kurum <http://www.kurum/>.bankalarcaddesi.com adresinde hayata geçen ilk proje çerçevesinde, riskin olduğu her alanda firmalar tarafından kullanılabilecek platform üzerinden, Findeks risk raporlarına ulaşılmakta; bir yandan doğru müşterilere mal/hizmet satışı yapılırken, riski ölçülemediği için mal/hizmet satışından kaçınılan müşterilere de satış fırsatı yaratılmaktadır.

BS Finans Teknolojileri ve Danışmanlık A.Ş. halen üzerinde çalıştığı ve pazarda fark yaratacak ana projesi ile yakın zamanda sesini duyurmayı planlamaktadır.

Şirket Ortakları

Oğuz Korkmaz: Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı. 1969 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi mezunu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. Belçika’da Université Libre de Bruxelles’de Institut D’Etudes Européennes’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerinde sırasıyla; Koçfinans’ta Pazarlama Müdür Yardımcısı, Oyak Bank’ta Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü, TEB’de Bireysel Bankacılık Pazarlama Direktörü, BankPozitif’te Bireysel Bankacılık Pazarlama Direktörü, Anadolubank’ta Perakende Bankacılık Bölüm Başkanı ve ABank’ta Perakende Bankacılık Grup Müdürü pozisyonlarında bulundu.

Zeynep Burcu Özgezer: Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı. 1979 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Haliç Üniversitesi’nde MIS yüksek lisansı yaptı. Sırasıyla, HSBC’de satış ve izleme bölümlerinde uzman, Dışbank’ta bireysel, Garanti’de kurumsal / ticari krediler ve pazarlama bölümlerinde yönetmen, TEB’de ve ABank’ta ticari bankacılık pazarlama bölümlerinde ürün yöneticisi pozisyonlarında bulundu.

Onur Topaç: Melek Yatırımcı Ortak. Halen Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmekte olan Onur Topaç, 2009 yılında Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2013 yılında Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Özyeğin Üniversitesi’nde Finansal Mühendislik bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından itibaren Gedik Yatırım’da Yatırım Bankacılığı bölümünün kuruluş safhasında görev alıp şirketin teknolojik dönüşümüne öncülük eden Onur Topaç, 2015 Nisan itibarıyla Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmektedir. Bireysel olarak teknoloji yatırımlarına ve girişimlerine destek olmaya yönelmiş, 2015 yılı itibarıyla da Melek Yatırımcı olarak, bu girişimlerini lisanslı düzeyde yapmaya başlamıştır.

Gedik Yatırım Holding Hakkında

Gedik Yatırım Holding A.Ş. 1998 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından kurulmuş olup, faaliyet konusu gelişme ve büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmaktır.

Gedik Yatırım Holding A.Ş., 2014 yılındaki dönüşüm öncesinde Gedik Yatırım Ortaklığı A.Ş. unvanı ile A Tipi bir menkul kıymet yatırım ortaklığı olarak faaliyet göstermekte ve BİAŞ Kurumsal Ürünler Piyasası’nda GDKYO koduyla işlem görmekteydi. Şirket’in Yatırım Ortaklığı statüsünden çıkarak "Gedik Yatırım Holding A.Ş." unvanlı bir Yatırım Holding şirketine dönüştürülmesi Sermaye Piyasası Kurulu’nca uygun görülmüştür. Böyle Gedik Yatırım Holding, 2014 yılından bu yana BİAŞ Yakın İzleme Pazarında GYHOL koduyla işlem görmeye devam etmektedir.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88