• BIST 104.001
  • Altın 145,669
  • Dolar 3,5083
  • Euro 4,1894
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 30 °C

ING Bank Türkiye’den kadınlara tam destek

ING Bank Türkiye’den kadınlara tam destek
ING Bank, çalışanlarını Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan “HeforShe-Kadın İçin Erkek” kampanyasını imzalamaya çağırdı

ING Bank, çalışanlarını Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan “HeforShe-Kadın İçin Erkek” kampanyasını imzalamaya çağırdı

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, 8 Mart Kadınlar Günü’nde, çalışanlarını “her yaştan erkeği toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın hakları için değişimin savunucusu ve temsilcisi olmaya” davet eden “HeforShe-Kadın İçin Erkek” kampanyasını desteklemeye çağırdı.

ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, 8 Mart Kadınlar Günü’nde çalışanlarını “HeForShe-Kadın İçin Erkek” kampanyasını imzalama çağrısında bulundu ve ING’nin kadınlara verdiği önemi vurgulayarak kadınların sürdürülebilir kalkınma sürecinde önemli bir role sahip olduğunu belirtti. Abay şunları söyledi; “Kadınların iş gücüne girişimleriyle katılımı ve kadın istihdamının artırılması ekonomi açısından önemli bir unsur. ING Bank Birleşmiş Milletler’in özel sektöre; iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için dikkate almaları gereken önemli noktaları sunan WEP-Women Empowerment Principles Kadınların Güçlenmesi Prensipleri’ni de imzalayan kurumlar arasında”. ING Bank, bu kapsamda 08 Mart günü Borsa İstanbul ev sahipliğinde, Global Compact Türkiye UNGC), Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) işbirliğiyle düzenlenecek etkinlikte kadın-erkek eşitliği için gong çalacak.

ING Bankın yürüttüğü politikalarla kadın istihdamını desteklediğini belirten Abay; “Türkiye’deki çalışanlarımızın yüzde 55’i kadın. ING Bank olarak gerçekleştirdiğimiz ve kamuoyu ile de paylaştığımız Türkiye’de Bireysel Tasarruflar Raporu kadın istihdamının ne kadar önemli olduğunu verilerle ortaya koyuyor. Rapora göre, bireyin cinsiyeti ile tasarruf etme olasılığı arasındaki ilişki değişik bir eğilim gösteriyor. Kadınların sadece yüzde 9’u tasarruf ederken, bu oran erkeklerde yüzde 16 civarında. Ancak kadınlar işgücüne katılıp çalışmaya başladıklarında çalışan erkeklerden çok daha fazla tasarruf etme eğilimindeler. Kadınlar ekonomiye katıldıklarında veya gelir seviyelerini artırdıklarında gerek kendi aile bütçelerine gerekse Türk ekonomisine önemli katkılar sunuyorlar.

ING Bank Türkiye’den kadınlara tam destek

"Yönetici pozisyonu seçimlerinde kadın ve erkekler eşit yeteneklere ve yetkinliklere sahip olduğunda tercihimizi kesinlikle kadın çalışandan yana kullanıyoruz. Bundan dolayı da hem Türkiye hem de dünya standartları üzerinde kadın yönetici seviyesine sahibiz. Avrupa’da ve Türkiye’de yüzde 30’un altında olan bu oran, bizde karar vericiler nezdinde yüzde 35’dir. Oranlar son 5 senede her geçen yıl artış göstermiştir.

Geliştirdiğimiz yenilikçi İK ürünümüz “flexing”, çalışanlarımıza çalışma yeri, kariyer, çalışma saatleri ve sağlanan haklar açısından esnek bir model sunuyor. SaatlerimFlexi, YerimFlexi, KariyerimFlexi ve FaydamFlexi olarak 4 alt uygulaması bulunan Flexing ile genel olarak tüm çalışanlarımızın iş ve özel hayatları arasında denge sağlanmasına destek verirken, özellikle anne şapkası giyen kadın çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

Sosyal sorumluluk programımız Turuncu Damla içerisindeki bazı derslerde rol model olarak başarılı kadınlar üzerinden çocukların bilişsel olmayan yeteneklerinin geliştirilmesini destekliyoruz. Kagider işbirliği ile SOMA’da bulunan ‘Soma’lı Kadınlara Eğitim ve Üretim Merkezi’nde kadın girişimcilere yönelik genel eğitimlerin yanı sıra, finansal okuryazarlık eğitimi veriyoruz.

İş yaşamına çocuk sahibi olmak ya da başka özel nedenlerle ara vermiş iş kadınlarının tekrar çalışma yaşamına katılımının artması için Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu’nu (YenidenBİZ) destekliyoruz. Kadına karşı şiddetin önlenmesi için Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nı destekliyoruz.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88