• BIST 104.918
  • Altın 147,092
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 19 °C

İş verimini artırmanın yollarını arayanlar için 5 basit ve etkili öneri

İş verimini artırmanın yollarını arayanlar için 5 basit ve etkili öneri
Türkiye’de 20 yıldır iş zekası ve analitik raporlama çözümleri uzmanlığıyla hizmetler sunan Kara Danışmanlık, iş verimini artırmanın yollarını arayanlar için 5 basit ve etkili öneride bulundu.

ŞİRKETLERDE VERİMLİLİK VE KARLILIK ARTIRMAK, YENİ NESİL ÇÖZÜMLERLE DAHA HIZLI 

Kara Danışmanlık’tan gündem yaratacak öneriler

İş hayatınızda rapor hazırlamak, sunum ve analiz yapmak, istatistikler çıkarmak için saatler ve servet harcamanıza gerek yok! Türkiye’de 20 yıldır iş zekası ve analitik raporlama çözümleri uzmanlığıyla hizmetler sunan Kara Danışmanlık, iş verimini artırmanın yollarını arayanlar için 5 basit ve etkili öneride bulundu.

Doğru stratejilerle, doğru programları kullanarak, ‘Yeni Nesil İş Zekası’ yaklaşımı ile iş yaşamında daha kolay, daha hızlı, daha etkin sonuçlar alabilirsiniz. Türkiye’de 20 yıldır İş Zekası ve analitik raporlama ihtiyaçlarının hızlı, kolay ve ölçeklenebilir bir şekilde karşılanabilmesi için çözüm üreten Kara Danışmanlık’ın Kurucusu Ertan Erışık, “İş yaşamını doğru yöntemlerle çok daha verimli hale getirmek mümkün” diyor. 

“CEO’YA DA LAZIM, SATIŞ ELEMANINA DA”
Yaklaşık 20 yıllık veri ambarı, veri madenciliği konularındaki uzmanlıklarıyla 2012 yılından bu yana İş Zekası konusunda yeni bir çığır açan dünya lideri hızlı ve kolay kullanımlı Tableau yazılımını Türkiye’ye getirdiklerine dikkat çeken Erışık, “Bir şirketin CEO’sundan satış elemanına kadar her kademesindeki çalışanlar için zaman çok değerli. Karmaşık ve uygun olmayan programlarla hazırlanmaya çalışılan raporlar, analizler ve istatistikler ciddi bir zaman, emek ve aynı zamanda para kaybına neden oluyor. Oysa çeşitli raporlama ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde, IT desteğine gerek duymadan sağlanması çok ciddi bir çözümdür. Yeni nesil iş zekası yazılımı Tableau; çok ciddi insan ve zaman kaynağı gerektiren görsel ve interaktif raporlama taleplerini son derece hızlı ve çok düşük maliyetlerle karşılama imkanı sunmaktadır” diye konuştu.

VERİMLİ OLMAK İÇİN 5 TÜYO
Kara Danışmanlık’ın Kurucusu Ertan Erışık; ‘Yeni Nesil İş Zekası’ yaklaşımı ile daha hızlı, daha etkin sonuçlar almanın, IT maliyetlerini kontrol altında tutmanın mümkün olduğunu belirterek, yapılan işi verimli kılacak 5 öneriyi şöyle sıraladı:
1. İŞİNİZE ODAKLANIN: Verilerinizi anlamlı hale getirmek için programcılara, uzun süreçlere, yorucu projelere gerek yok. Siz işinize odaklanın.

2. VERİLERLE KARAR VERİN: Kararlarınızı verilere göre verin. İş zekası aracınızı liste almak için değil sonuç almak için kullanın.

3. SERVET ÖDEMEYİN: Performans için bir servet ödemeyin. Krizde en iyi yatırım verimliliğinizi artıracak yatırımdır.

4. VERİLERİNİZİ PAYLAŞIN: Veriyi demokratikleştirin. Veri analizlerinizi takım arkadaşlarınızla paylaşın. Gösterge panellerinizi (Dashboard) yolculuğa çıkarın; müşteri ziyaretlerinizi verilerle destekleyin.

5. STANDARTLARDAN VAZGEÇMEYİN: Projelerinizin bakım maliyetlerinin ileride sizi zorlamasına, sizi belli marka ve teknolojilere mahkum edecek yatırımlar yapmayın. 
Öneriler için www.yeninesiliszekasi.com sitesinden de faydalanabilirsiniz.

Kara Danışmanlık Hakkında
Kara Danışmanlık, 2008’de veri ambarı, iş zekası (Business Intelligence), büyük veri (Big Data) danışmanlık hizmetlerini teknoloji bağımsız sunan bir şirket olarak Türkiye’deki ilk veri ambarı danışmanı (1997) olan Ertan Erışık tarafından kurulmuştur. Firma, 20 yıllık iş zekası ve analitik raporlama birikimiyle sunduğu ürün ve hizmetlerle, müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı, kolay ve ölçeklenebilir bir şekilde karşılanabilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Kurulduğu yıldan bu yana Türkiye’de ve yurtdışında büyük ve çok uluslu veri ambarı projelerini üstlenmiştir. Müşterilerin büyük veri raporlama ve iş zekası analitik çözüm ihtiyaçlarına sadece danışmanlık hizmeti sunmanın yeterli olmadığını gözlemleyen Kara Danışmanlık, 2012 yılından bu yana yeni nesil iş zekası ürünü Tableau’nun da satış ve destek hizmetlerini sürdürüyor. Yeni nesil çözümleri Türkiye’ye getirmeye devam eden Kara Danışmanlık, 2016 yılında, yüksek performanslı analitik veritabanı, Exasol’un, dünyadaki 20 iş ortağından biri olmuştur.
Detaylı bilgi için www.karadanismanlik.com.tr
Tableau hakkında daha fazla bilgi için www.tableau.com ve ücretsiz Tableau deneme sürümü indirmek için www.yeninesiliszekasi.com.

EXASOL Hakkında
EXASOL, şirketlere, işlerini dahaakıllıca yürütmeleri, benzeri görülmemiş hızda veri ve bilgi analiz ederek karlılıklarını sürdürmeleri konularında yardım etmekte tutkuludur. Firma dünyanın en hızlı analitik veritabanı ve veri ambarı geliştirmekte ve birinci sınıf veri analitiği bilgi ve uzmanlığı sunmaktadır. Analitik veritabanı,bellek,kolon sıkıştırması, yüksek parallel işlemeyi birleştiren ilk veritabanı ve dünyanın en hızlısı olduğunu kanıtlanmış; TPC-H Benchmark tests for performance listesinin ilk sırasında yer almıştır. Verilerini canlı olarak anında EXASOL ile analiz eden firmalar: Adidas Group, GfK, IMS Health, King, Olympus, MyThings, Sony Music and Xing. EXASOL’u@EXASOLAG Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88