• BIST 106.239
  • Altın 161,217
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara -1 °C

Kadir İnanır'dan açıklamalar

Kadir İnanır'dan açıklamalar
Kadir İnanır "Akil İnsanlar Heyeti" ile ilgili açıklamalarda bulundu
Sanatçı Kadir İnanır:
- "Akil İnsanlar Heyeti topluma yanlış sunuldu. O bir karma heyetti. Ağırlıklı olarak hükümetin temsilcileri vardı ama MHP’liler, CHP’liler ve HDP’liler de vardı. Ancak tek bir düşüncenin parçasıymış gibi yansıtıldı"
 

MUĞLA (AA) - Türk sinemasının önemli isimlerinden Kadir İnanır,  "Akil İnsanlar Heyeti topluma yanlış sunuldu. O bir karma heyetti. Ağırlıklı olarak hükümetin temsilcileri vardı ama MHP’liler, CHP’liler ve HDP’liler de vardı. Ancak tek bir düşüncenin parçasıymış gibi yansıtıldı." dedi.

Sanatçı İnanır, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamına ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Saatcı  “Kadir Ağabey bizim duayenlerimizden. Kendisini belediyemizde görmekten büyük onur duyduk. Kendisi sadece sinema ile kalmayıp toplumun bütün sıkıntılılarına parmak basmaya çalışıyor. Siyasetle, sosyolojiyle toplumun sıkıntısıyla uğraşıp bu konuda kanaat önderliği yapıp fikrini de zikrini de açık yüreklilikle ifade ediyor." diye konuştu.

 İnanır da Başkan Saatcı ile 2 yıldır telefonla da görüştüklerini anlatarak, Saatcı'nın bölgede çok sevildiğini söyledi.

Yerel yöneticiliğin, "kendisini sevdirmek" olduğunu anlatan İnanır,  "Başarısının daha nasıl bir ölçüsü olabilir ki. Fethiye şu anda değme vilayetlerin hepsinden büyük bir yer. Herkes turizmin farklı yerlerine giderken, biz de Fethiye’yi tercih ettik." ifadesini kullandı.

İnanır, ülkedeki sorunlara duyarlı insanlar olduklarını dile getirerek, "Sanatçının da bu yanı eksikse biz o adama da sanatçı demiyoruz. Bireysel mutluluğa inanmayan bir karaktere sahibiz. Bütün insanlar mutlu olacak ki biz kendi mutluluğumuz adına bir tat alalım.” dedi.

Ziyaretinde ülke gündemine de değinen İnanır, şöyle konuştu:

"Toplumda bir kavram kargaşası var. Her insanın bir siyasi görüşü vardır. Herkes bunu özgürce ifade etmedikçe orada kavga çıkar. Kavga çıksın ama bunu laf ile yapalım. Fiziksel olmasın, çatışma olmasın, tartışa tartışa ortak yol bulalım. İşte o zaman bunun adına 'barış' diyoruz. Ben hayatımın en güzel yıllarını niye toplumun bazı kesimlerine antipatik olarak geçiriyorum biliyor musunuz? Barış sağlansın diye. Hiçbir siyasi kuruluş beni kendisine angaje edemez. Ben siyaset üstü bir adamım. Kavga var, gerçek var ve bunu ortadan kaldırmak için uğraşmalıyız. Benim asli görevlerimden biri de bu."

 - "Akil İnsanlar heyeti topluma yanlış sunuldu"
Ziyarette "Akil insan olmak sizi yıprattı mı?" şeklindeki soruya İnanır,  "Akil İnsanlar Heyeti topluma yanlış sunuldu. O bir karma heyet. Ağırlıklı olarak hükümetin temsilcileri vardı ama MHP’liler, CHP’liler ve HDP’liler de vardı, karma bir heyetti. Ancak tek bir düşüncenin parçasıymış gibi yansıtıldı. Kırıcı bir sürü olaylar oldu ama biz bunları bilerek girdik. Tam hedefimize ulaşmıştık, yine bizi birbirimize kırdırdılar. Çare yok, yine masaya oturup ellerimizi birleştireceğiz. Tek üzüntümüz var, fakir, fukara çok gençlerimizi kaybediyoruz." yanıtını verdi.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88