• BIST 106.239
  • Altın 161,370
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C

MIPIM gayrimenkul fuarında Türkiye rüzgarı esecek

MIPIM gayrimenkul fuarında Türkiye rüzgarı esecek
İstanbul Ticaret Odası (İTO), dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı olan MIPIM’deki temsil alanını bu yıl iki katına çıkardı.

Geçen yıl 300 metrekarelik bir alanda kurulan  İstanbul  Çadırı, bu yıl 685 metrekareye ulaştı.  Türk  gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen firmaları, en yeni projeleri ile 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek MIPIM’de Türkiye  rüzgarı estirecek.

İTO, Fransa’nın  Cannes  kentinde her yıl 90’a yakın ülkeden 20 binin üzerinde firmayı biraraya getiren gayrimenkul fuarı MIPIM’e en büyük katılımını bu yıl gerçekleştirmeye hazırlanıyor.  Türk  gayrimenkul ve inşaat sektörünün önde gelen firmaları, en yeni projeleri ile 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek MIPIM’de  Türkiye  rüzgarı estirecek. Artık sadece projelerin değil, şehirlerin de birbiri ile yarıştığı MIPIM’de İTO, birçok farklı etkinlik gerçekleştirecek. Geçen yıl 300 metrekarelik  İstanbul  Gayrimenkul Tanıtım Çadırı kuran İTO, bu yıl 685 metrekarelik yeni çadırında İstanbul’u tanıtacak. 

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM Fuarı’nda  Türkiye  ve  İstanbul  tanıtımını her yıl yeni bir boyuta taşıdıklarını kaydetti. MIPIM’in İstanbul’un gayrimenkul ve inşaat projelerinin dünyaya tanıtılmasında stratejik öneme sahip olduğunu söyleyen Çağlar, “Türk firmalarının kentsel dönüşüm projeleri ve devletimizin  İstanbul  için planladığı mega altyapı projeleri 89 ülkenin yabancı yatırımcısına birebir tanıtılacak.” dedi. 

YAŞAYAN MAKET İKİNCİ KEZ CANNES’DA 
İstanbul Gayrimenkul Tanıtım Çadırı’nda bu yıl da 'yok' yok. 'Star of Housing' temasıyla hazırlanan çadır hem konumu, hem içeriği, hem de gün boyu gerçekleşecek etkinlikleri ile MIPIM'de her an sahnede olacak. 

İlk kez geçen yıl tanıtılan Yaşayan  İstanbul  Maketi, bu yıl da  İstanbul  Çadırı’nda yer alacak. 96 metrekarelik maket, dört mevsim İstanbul'u yaşatacak. Bunun için video mapping sunumu baştan tasarlandı. Bugüne kadar yapılmış en büyük  İstanbul  maketi olma özelliği taşıyan Yaşayan  İstanbul  Maketi, ses ve görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini fuar ziyaretçilerine sunmaya devam edecek. 

EMLAK KONUT DA ÇADIRDA 
Türkiye'de planlı kentleşme ve konut seferberliğinin öncüsü olan  Başbakanlık  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut GYO da fuarda projelerini  İstanbul  Gayrimenkul Tanıtım Çadırı'nda sergileyecek. 

İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nda İstanbul’un en prestijli projelerinin tanıtılmasının yanı sıra fuarın ilk günü yabancı yatırımcı resepsiyonu gerçekleştirilecek.  İstanbul  Gayrimenkul Çadırı’nın içinde firmalar arası ikili görüşmelerin yapılması için ortam da sağlanacak. İkinci gün ise 'Metropolitan Şehirler: Konutlaşma ihtiyaç ve talepleri bağlantılı mı?' konulu panel İTO'nun katkılarıyla gerçekleştirilecek. 

Türkiye, MIPIM’e geçen yıl 700’e yakın kişi ile katılmış ve bu katılımcı sayısı ile 7’nci sıraya yükselerek ilk 10 ülke içine girmişti. Cihan

Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88