• BIST 106.239
  • Altın 161,217
  • Dolar 3,8713
  • Euro 4,5671
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara -1 °C

Pronet, Oracle ile işbirliğine imza atarak BT yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor

Pronet, Oracle ile işbirliğine imza atarak  BT yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor
Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firması Pronet, Oracle’ın İşZekası ve Veri Ambarı ile Hyperion Bütçe Planlama veFinansal Raporlama teknolojilerini kullandığı dönüşüm projesi kapsamında yönetsel verimliliğini yeni bir boyuta taşıdı

Pronet, Oracle ile işbirliğine imza atarak

BT yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor

 

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firması Pronet, Oracle’ın İş

Zekası ve Veri Ambarı ile Hyperion Bütçe Planlama ve

Finansal Raporlama teknolojilerini kullandığı dönüşüm projesi kapsamında yönetsel verimliliğini yeni bir boyuta taşıdı

 

Pronet, BT alyapısına yönelik yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Oracle ile işbirliğine giderek İş Zekası, Veri Ambarı ile Bütçe Planlama ve Finansal Raporlama sistemlerinde Oracle ürünlerini tercih eden Pronet, veri toplama tarafında ODI (Oracle Data Integrator) teknolojisini kullanmaya başladı. Veri Ambarı modeli sonrasında verilerin son kullanıcı tarafından kolaylıkla erişilebilir, analiz edilebilir, görselleştirilerek kullanılabilir hale gelmesi için OBIEE teknolojisinden yararlanan Pronet, Bütçe Planlama ve Finansal Raporlama altyapısını da Hyperion’a taşıdı.

 

Pronet Stratejik Planlama ve Raporlama Direktörü M. Altan Kararaslan, Oracle ile hayata geçirdikleri işbirliğine yönelik yaptığı açıklamada: Sektörünün lideri Pronet olarak günümüzün hızla değişen dünyasına paralel BT altyapımızı da yeniliyor ve güncelliyoruz. Bu kapsamda, verilerin daha şeffaf, daha erişilebilir, daha fazla kriter çerçevesinde analiz edilebilir ve herkesin kolaylıkla okuyabildiği raporlara dönüştürülebilir olmasını sağlayacak bir raporlama platformu arayışına girdik. Araştırmalarımız sonucunda, bizim için en doğru ürün olduğuna inandığımız, Oracle’ın Hyperion Bütçe Planlama platformunu kullanmaya karar verdik. Telekom operatörlerinde olduğu gibi abonelik sistemi üzerinden faaliyetlerini sürdüren ve aylık faturalama yapan bir şirket olduğumuzdan Telekom operatörlerinin sistemlerine benzer ve kapsamlı bir model oluşturduk. Satıştan tahsilata kadar, “A”dan “Z”ye bütün süreçleri Hyperion’da bütçeledik ve planladık” dedi.

 

Pronet İş Zekası ve Veritabanı Yönetimi Müdürü Erhan Yılmaz da Pronet’in oldukça dinamik ve büyüyen bir şirket olduğunu vurgulayarak hızlı değişikliklerin etki analizi, finansal yapıya uygunluğunun kontrolü ile C-Level raporlamalarının daha hızlı ve daha anlaşılır olması hedefiyle projeye başladıklarını ifade etti. Yılmaz: “ Hyperion ve OBIEE raporlama ortamının altyapısını Data Governance süreci ile başlattık. Tanımlarını yaptığımız metriklerin şirketin tüm kademelerinde anlaşılır ve sahiplenilir hale getirdik. OBIEE sayesinde şirketin geneline veriyi çok kolay erişilebilir hale getirmenin yanı sıra, detaylı analizlere de imkan sunmuş olduk” dedi.

 

GTech Kurumsal Performans Yönetimi Ekibi Direktörü Birkan Aydın da Pronet ile yaptıkları işbirliğini şöyle değerlendirdi: “ Kurumsal performans yönetimi projelerini başarıyla hayata geçirmek, cesaretli bir yaklaşım gerektirir. İş zekası ve raporlama altyapısını telekom operatörlerinde gördüğümüz bir titizlikle kurgulayan Pronet, yeni nesil iş yapma anlayışını başarıyla uygulayan bir kuruluş olarak gurur duyduğumuz bir başarı hikayesine imza attı. İş ortağımız GTech’in üstün çabalarından ve projenin başarısına Oracle teknolojileriyle katkıda bulunmuş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

 

Daha fazla bilgi için:

Cohn&Wolfe PR, Medya Direktörü Özge Aksoy Türker

ozge.aksoy@geometry.com

 

Pronet Hakkında

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firması Pronet, tüm Türkiye’ye yayılan hizmet ağı ile 200 bine yakın abone ve 1 milyonun üzerinde kullanıcıya yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle geniş kapsamlı ve yenilikçi hizmet sunmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana tek işi güvenlik olan Pronet; kullanıcı dostu ve geniş seçim olanakları sağlayan alarm ve görüntüleme sistemleri ile hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin tercihidir. Pronet, en yeni ürünü Türkiye’nin ilk akıllı interaktif güvenlik ve görüntüleme sistemi Pronet Plus ile ev veya iş yeriyle bağlantı kurarak istenilen yer ve zamanda 7/24 güvenlik kontrolü sağlamaktadır. Pronet, ayrıca paket tercihine göre karbonmonoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarını önleyen, yangın anında Pronet Alarm Merkezi’ni uyaran, ev ya da işyerine anında ambulans yönlendirmesi yapan sistemlerle de kullanıcıların hayatlarını korumaktadır. 1995 yılında kurulan ve 2012 yılında dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Cinven'le yatırım ortaklığı gerçekleştirerek gücüne güç katan Pronet, her gün 24 saat; teknolojik altyapısı, güvenlik sektöründeki benzersiz deneyimi, 2 bin eğitimli ve profesyonel kadrosuyla Türkiye genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler:
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88