• BIST 104.918
  • Altın 146,879
  • Dolar 3,4930
  • Euro 4,1820
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 28 °C

Sistem 9 Pazarlama /Akol:Turizm sektöründe DS kullanımı yüzde 15'e ulaştı

Sistem 9 Pazarlama /Akol:Turizm sektöründe DS kullanımı yüzde 15'e ulaştı
Sistem 9 Pazarlama /Akol:Turizm sektöründe DS kullanımı yüzde 15'e ulaştı

ACE of M.I.C.E. Exibition’da bir sunum yapan Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol, Sayısallaşmanın (dijitalleşme) turizm sektöründe de yoğun kullanılmaya başladığı hatırlattıktan sonra “Bilgilerimizi ekranlardan alıyoruz. Dijital görsel ve bilgi ekranları, kapalı ve açık havada artık hayatımızın içinde” dedi.

Dünyada “Digital Signage” (DS), Türkiye’de “görsel bilgi ve tanıtım ekranı” olarak bilinen faaliyet gösterdikleri alandan yararlanan sektörler arasında ulaşım ve turizmin de olduğunu hatırlatan Akol, “Yapılan araştırmalar turizm sektörünün de DS’yi yoğun olarak kullanmaya başladığı gösteriyor. Araştırmalara göre, perakendeciler ile restoranlar yüzde 20’lik payla Digital Signage’ı yoğun kullanan sektörler içinde birinci sırayı alıyor. Listede ikinci sırada yer alan turizm, Kurumsal TV ve eğitim alanlarının kullanım oranı olan yüzde 15’lik paya sahip” diye ekledi.

Sistem 9 olarak, her ölçekte kurum-kuruluşa kapalı ve açık alanlar olmak üzere reklam içeren veya içermeyen şeklinde iki Digital Signage (DS) uygulamaları olduğunu belirten Akol, sistemin yararlarını şöyle özetledi: “Her şeyden önce sistem müşteri odaklıdır. Kurumlara günlük kampanya yapma imkanı tanıyor. Mağaza sahipleri ise müşterilerine özel kolay erişimler sağlayıp, müşteriyi tekrar çağırabiliyor. DS hedef odaklıdır. Sistem daha çok ürün satışını tetikler. Kapalı ve açık alandaki ekranlarla hedef kitleye erişim kolaylaştığı gibi, şirketler farkındalık yaratıp kendi dijital kampanyalarını duyurabiliyor.

Digital Signage kategorileri hakkında bilgiler de veren Akol bu konuda şunları söyledi: “LED ekranlı DS, Kurumsal TV sistemleri örnekleri, dijital menü board sistemleri örnekleri, videowall sistemleri örnekleri, interaktif uygulamalar örnekleri, toplantı odası ve otomasyon sistemleri örneklerini içeriyor. Sistem 9 olarak bu kategorilerin hepsinde de hizmet sunabiliyoruz.

DS'nin reklam içermeyen kullanımı

 

Kullanıldığı alanlar Kullanım oranı (%)

Perakende/Restoran 20

Ulaşım/Turizm 15

Kurumsal TV 15

Eğitim 15

Sağlık 10

Bankalar 10

Resmi kurumlar 5

Sinema 5

Diğer 5

 

Kaynak: NEC 2015

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88