• BIST 107.769
  • Altın 152,486
  • Dolar 3,7110
  • Euro 4,3659
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 16 °C

THY ve Hawaiian Havayolları Arasında Codeshare Anlaşması İmzalandı

THY ve Hawaiian Havayolları Arasında Codeshare Anlaşması İmzalandı
Türk Hava Yolları (TK) ve Hawaiian Havayolları (HA), TK yolcularının Uzak Doğu noktaları üzerinden Türkiye ile Hawaii arasında daha rahat seyahat edebilecekleri bir Codeshare Anlaşması (kod paylaşımı) imzaladı.

Türk Hava Yolları (TK) ve Hawaiian Havayolları (HA), TK yolcularının Uzak Doğu noktaları üzerinden Türkiye ile Hawaii arasında daha rahat seyahat edebilecekleri bir Codeshare Anlaşması (kod paylaşımı) imzaladı.

Bu anlaşma ile Türk Hava Yolları, Hawaiian Havayolları'nın Honolulu'dan Japonya'nın Osaka noktasına icra etmekte olduğu haftalık 7 frekans tarifeli seferlerine ve Güney Kore'de Seul noktasına haftalık 5 frekans olarak düzenlediği tarifeli seferlerine kendi uçuş kodunu koyabilecektir.

Türk Hava Yolları İstanbul-Osaka v.v. hattında haftalık 7 frekans tarifeli sefer, İstanbul-Seul v.v. hattında ise haftalık 11 frekans tarifeli sefer icra etmektedir. Bu işbirliği kapsamında her iki taşıyıcı mevcut ortaklığını geliştirirken, modern ve cazip bir şehir olan İstanbul ile turistik önemi haiz Hawaii Adaları arasında yolculara benzersiz bir seyahat deneyimi sağlayacaklardır.

Codeshare Anlaşması'nın duyurusu TK ve HA yetkilileri tarafından San Francisco'da bir imza töreni ile yapılmıştır. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'ya, Türk Hava Yolları'nın Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı Dr. Ahmet Bolat ve Pazarlama & Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur refakat ederken, iki havayolu arasındaki işbirliğinin gelişmesinden dolayı duydukları büyük memnuniyeti ifade etmiştir. Başkan Aycı, "Türk Hava Yolları olarak, Hawaiian Havayolları ile Codeshare Anlaşması imzalanmasından çok memnunuz ve bu anlaşma sayesinde gelişen iki havayolu şirketi arasındaki işbirliğinin sonucunda, havayollarımızın birbirlerinin uçuş ağlarından yararlanmak sureti ile yolcularımıza daha fazla seyahat olanakları sunabileceğini düşünüyoruz" şeklinde bir açıklama yapmıştır.

Hawaiian Havayolları CEO'su Mark Dunkerley ise "Daha fazla sayıda Türk Hava Yolları yolcusuna Hawaii misafirperverliğini, zamanında kalkış performansıyla ödüllü hizmetini ve İstanbul'dan adamıza yapacakları seyahatte servis kalitemizi tanıtmak için sabırsızlanıyoruz." şeklinde düşüncelerini ifade etmiştir.

Kod paylaşımına konu olan seferler, ilgili ülke makamlarından gerekli izinler alındıktan sonra satışa açılacaktır. Havayolları ayrıca Codeshare Anlaşması'nın birbirlerinin New York John F. Kennedy Havalimanı'na icra etmekte olduğu seferler ile genişletilmesine dair değerlendirmeler yapmaktadır.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88