• BIST 105.964
  • Altın 163,597
  • Dolar 3,9427
  • Euro 4,6503
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C

Türkiye'nin romatoloji hekimleri Samsun'da toplanacak

Türkiye'nin romatoloji hekimleri Samsun'da toplanacak
Türkiye Romatoloji Derneği ve Romatoloji Eğitim Grubu'nca düzenlenecek 6. Ulusal Vakalar ile Romotoloji Eğitimi Sempozyumu, Samsun'da gerçekleştirilecek
 
 

SAMSUN (AA) - Türkiye Romatoloji Derneği ve Romatoloji Eğitim Grubu'nca düzenlenecek 6. Ulusal Vakalar ile Romotoloji Eğitimi Sempozyumu'nun Samsun'da yapılacağı bildirildi.

Sempozyum başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sayarlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sempozyuma alanında uzman Türkiye'nin önde gelen romatoloji hekimlerinin katılacağını söyledi.

Romatoloji Eğitimi Sempozyumu'nun çok önemli olduğunu dile getiren Sayarlıoğlu, hastalıkla ilgili dünyada yaşanan gelişmeler, hastalara uygulanan tedavi yöntemleri gibi konuların görüşüleceğini kaydetti.

Sempozyumun 10 Mart'ta başlayacağını ve 3 gün süreceğini belirten Sayarlıoğlu, "Türkiye'nin en önemli romatoloji hekimleri, 3 gün boyunca romatizmal iltihaplı hastalıklar ve diğer kas iskelet sistemi hastalıkları ile ilgili dünyadaki son tedavi yöntemleri ve gelişmeleri tartışacak. Eğitimler vererek bilgilerini paylaşacak. Bu nedenle sempozyum hastalığın gelişimi ve tedavi edilmesi açısından çok önemli. Her akademisyen hekim arkadaşımız, uzmanlık alanındaki tecrübelerini ve uygulamalarını paylaşacak" dedi.

Sempozyuma 550 hekimin katılmak için kayıt yaptırdığını anlatan Sayarlıoğlu, şöyle devam etti:

"Romatoloji, genellikle bağışıklık sisteminin uygunsuz çalışması sonucu gelişen romatizmal iltihabi hastalıklar ve diğer kas iskelet sistemi hastalıklarıdır. Romatolojik hastalıkların en önemli belirtilerinden birisi ağrıdır ancak unutulmaması gereken nokta, ağrının geri planda olduğu, hatta hiç ağrıya yol açmayan romatolojik hastalıkların da bulunduğudur. Romatizmal hastalıkların tedavisinde başta romatoloji uzmanı olmak üzere fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, ortopedi uzmanı ve gereğinde diğer uzmanlık dallarının ekip olarak çalışması gerekmektedir. Bu nedenle gerçekleştireceğimiz sempozyum önem taşımaktadır."

Prof. Dr. Sayarlıoğlu, sempozyumun 10 Mart'ta Sheraton Otel'de düzenleneceğini, poster ve bildirilerin yer alacağını, eğitim sonunda oturumların kitap haline getirileceğini sözlerine ekledi.

 
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Nakit Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 212 3545454 Faks : +90 212 356 47 88